Skip to main content

Ekologie má smysl, když snahu ulevit přírodě a životnímu prostředí nežene snaha být in, ale touha ukrývající se hluboko v nás. Víra, že každičký krok, byť malý a pro mnohé skoro neviditelný, je důležitý a může změnit mnohé. To je moje filozofie. To je filozofie mého bytí i mého podnikání. A přesně to vyjadřují i šperky z mé kolekce GENTLE BUT STRONG.

Věřím, že ekologie v podnikání začíná už v prvotním přemýšlení o materiálech, technologii a místě výroby i způsobech dopravy. A v neposlední řadě také o tom, jak budou výsledné produkty baleny. Vytvořit produkt a doručit vám ho až ke dveřím tak zahrnuje spoustu kroků, které buď přispívají k plýtvání zdroji a znečišťování životního prostředí, nebo jsou tak promyšlené, že jejich ekologická stopa je naprosto minimální.

Při mé snaze vytvořit pro ženy výjimečné a luxusní šperky je pro mě udržitelnost zásadní. Přemýšlím tak nejen o výrobě, ale také o balení, jako o důležité součástí vize mého vlastního podnikání.

Výroba lokálně a ekologicky

Dovézt na český trh dámské šperky z Asie nebo jiných dalekých krajů je v dnešní době vcelku jednoduché. Ale to není cesta, kterou bych se chtěla dát já. Já chci mít nad kvalitou šperku, který budeš nosit, naprostou kontrolu. Chci vědět nejen, z jakého materiálu je vyroben, ale také kdo a kde ho vytváří.

Dlouhodobě proto spolupracuji přímo s českou šperkařkou Annou Steinerovou, která šperky z kolekce GENTLE BUT STRONG vyrábí z kvalitního puncovaného stříbra přímo ve své vlastní šperkařské dílně v Praze.

Balení, které šetří planetu

Otázka materiálu i designu balení mých šperků je pro mě neméně důležitá. Vždyť první dojem přece rozhoduje! A uznej sama – chtěla bys svůj nový talisman vybalit z plastového sáčku nebo bys ho raději našla v krásném jutovém pytlíčku a krabičce vystalené přírodním materiálem? Pokud si ráda vychutnáváš každičký okamžik svého všedního dne, věřím, že i požitek z vybalování luxusního šperku se může stát vzpomínkou, která tě zahřeje u srdce.A jak jsou tedy šperky GENTLE BUT STRONG baleny?

  • Používám recyklované materiály
    Všechno balení, od jutových sáčků a krabiček až po výplň, pochází z recyklovaných materiálů. Snažím se vybírat takové, které lze opět recyklovat nebo kompostovat.
  • Preferuji minimalismus
    Méně je někdy více. Balení šperků není o velké show, ale hlavně o ochraně šperku. Používám tedy pouze to nejnutnější množství materiálu, které zajistí, že šperk dorazí v pořádku a že se zároveň nevytváří zbytečný odpad.
  • Znovu použitelné balení
    Snažím se navrhovat balení tak, aby nebylo jednorázové. Jutové pytlíčky s logem můžeš i nadále používat k uložení svého nového šperku GENTLE BUT STRONG. A krabičky na šperky můžeš použít třeba na uchování jiných drobností.

Posláním projektu GENTLE BUT STRONG je podpora ženské síly, a proto je pro mne i udržitelnost a ekologie tak zásadní. Ženská energie je totiž tvořivá. Ochraňuje, pečuje a inspiruje. Tím, že v každém kroku svého podnikání myslím právě na udržitelnost a ekologii, snižuji ekologickou stopu, kterou zanechávám, ale také doufejme inspiruji ostatní.

Protože i na malých věcech záleží. A čím více lidí se přidá, tím větší efekt bude naše snaha mít!

S láskou,
Domi❤️

Přidej svůj komentář